Zemřel Král Středoevropské Hudební Scény Karel Gott

Sdílejte mezi přáteli:

Zemřel Král Středoevropské Hudební Scény Karel Gott

“S nejhlubším zármutkem v srdci oznamuji, že nás včera (v úterý), krátce před půlnocí 1.10.2019, po těžké a dlouhé nemoci, opustil můj milovaný manžel Karel Gott. Odešel doma, v tichém spánku, v kruhu své rodiny,” sdělila jeho manželka Ivana Gottová.

Takto oznámila chmurné zprávy o mistrovi múzického řemesla panu Karlu Gottovi jeho mluvčí Aneta Stolzová. V září Karel Gott potvrdil veřejnosti, že trpí akutní leukémií a podstupuje léčbu. Se svými závažnými zdravotními problémy mistr hudby Karel Gott bojoval od roku 2016.

Karel Gott se narodil 14. července 1939 v Plzni Marii Gottové a Karlu Gottu. Za krátko se přestěhovali do Prahy, kde se syn Karel nejprve neúspěšně hlásil na Uměleckoprůmyslovou školu. Po nepřijetí se vyučil v ČKD v oboru Elektromontér, a od roku 1957 pracoval tři roky ve zkušebně elektrických točivých strojů v ČKD Stalingrad v pražských Vysočanech.

Především to byl Karlův otec, který ho nutil naučit se řemeslu, neboť umělecké “fantazie” neuznával, na rozdíl od maminky Marie Gottové, která ho podporovala jak ve zpěvu, tak též v malování.

Roku 1958 se Karel Gott přihlásil do první soutěže “Hledáme nové talenty”, kde si jeho tenoru povšiml Karel Krautgartner a nabídl mu vystupování s orchestrem. Mladý zpěvák se o dva roky později rozhodl studovat na pražské Státní konzervatoři operní zpěv a tou dobou si také poprvé vyzkoušel práci ve studiu (nahrávky Blues In The Night a Careless Love však vyšly až v roce 1963) a vystoupil v Československé televizi v pořadu k 15. výročí osvobození Československa. V roce 1961 se mu poprvé podařilo vycestovat do zahraničí a vystupovat s jazzovým orchestrem v Polsku.

Sdílejte mezi přáteli: