Výlet na Brownsea Island

Sdílejte mezi přáteli:

O Rezervaci

Ostrov Brownsea je velmi unikátní a okouzlující místo. Je to jedno z mála míst ve Velké Británii, kde můžete zahlédnout například červenou veverku. 250 z těchto ikonických tvorů žije na ostrově a často je vidět, jak se škrábají nahoru a dolů po stromech, do kterých pak shromažďují ořechy do zásoby. Pokud jste si adoptovali jednoho z těchto krásných a hravých tvorů přes místní nadaci DWT (Dorset Wild Trust), můžete si je prohlédnout z blízka – úžasně komický pohled hned na podzim, když červené veverky začnou shromažďovat jídlo na zimu do zásob a hledají to pravé místo, kde to vše ukryjí – tento proces konkrétně jim totiž může nějakou dobu trvat.

V rezervaci lze vidět ale nejen červené veverky. Průzkumníci přírody si přijdou na své i co se týče unikátních druhů přezimujícího ptactva z Afriky a ostatních kontinentů.

V létě jsou břehy laguny skvělým místem pro sledování běžných rybáků a racků. Rákosí a olše jsou domovem vodních hrabošů, sika jelenů a ledňáků.

Je opravdu nevšední, že na tak malém ostrově naleznete tak fascinující přírodní rezervaci, kterou Brownsea Island sdílí s nadací National Trust, Scouts a John Lewis Partnership. Ostrov Brownsea je chráněn pro svou divokou zvěř a lidé si tento přírodní skvost mohou užívat již od roku 1962, kdy National Trust převzala vlastnictví a severní část pronajala společnosti Dorset Wildlife Trust. Od té doby jsme pracovali na ochraně stanovišť vzácných a ohrožených volně žijících živočichů, kteří nacházejí útočiště v lesích, rákosinách a lagunách ostrova. Tip: Projděte se po lesích po pěšinách a uvidíte nádherný výhled na přístav Poole!

S sebou si lze přinést svůj piknik a posedět na lavičkách na slunci, sledovat místní divokou zvěř a uklidňující tichou přírodu.

Cesta na Brownsea

Na Brownsea se dostanete lodí z celkem dvou záchytných přístavních bodů, a to v Sandbanks, Poole, nebo Pool Quay, Poole. Loď vychází na circa £7 na osobu a vyplouvá jednou za hodinu. Poslední loď zpět vyplouvá v 17 hodin, ale časy se různorodě liší dle denních návalů skautských a turistických skupin.

Na ostrově lze ale samozřejmě přespat tzv. pod hvězdami, v tamním plně a velice moderně vybaveném kempovém středisku s mnoha externími zdroji pitné vody, sprchami, centrem pro vlastní horké nápoje s horkou vodou zdarma a informačním kioskem s orientačními materiály a drobnými upomínkovými předměty a suvenýry.

Vstupné na ostrov

Včetně dárcovství / Standardní vstupné
Dospělí £8.40 / £7.50
Děti £4.20 / £3.75
Rodina £21.00 / £18.75 (1x dospělý a 3x děti)
Skup. dospělí £12.60 / £11.25 (Min. 15 dospělých)
Skup. děti — / £6.80 (Min. 15 dětí)

V zimě je obyčejně ostrov uzavřen pro veřejnost, nicméně některé víkendy je ostrov otevřený. Pro více aktuálních informací navštivte www.nationaltrust.org.uk/brownsea-island.

Pro projekty #WildBrownsea #BournemouthCZ sledujte naše hashtagy. Šťastnou cestu a pohodový výlet přeje redakce Bournemouth.cz

Galerie Brownsea Island

Fotky z Brownsea Islandu právě upravujeme a přidáme je sem co nejdříve.

Sdílejte mezi přáteli:

Napište komentář