V Milton Keynes rozvážejí jídlo roboti

Sdílejte mezi přáteli:

Jsou roboti budoucností rozvážky jídla a potřebných věcí, které se dočkáme již v blízké budoucnosti? Dost možná! V době koronaviru a uzavření britské populace v domovech se to jeví jako ideální řešení.

Miniaturní autonomní vozidla společnosti Starship Technologies založené v roce 2014 dodávají potraviny a jiné nezbytnosti do domácností v anglickém Milton Keynes. Obyvatelům města tak pomáhají k dodržování pravidel sociálního distancování v důsledku zastavení šíření koronaviru.

Jedná se o vůbec první, komerční využití těchto autonomních miniaturních šestikolových dodávek ve Velké Británii, která začala fungovat zkraje tohoto března. K využití služeb robotických poslíčků postačí mobilní telefon a stažení aplikace podobné těm, které mají ostatní roznáškové služby, jako například Deliveroo. Obyvatelé města si tak mohou objednat hotové jído nebo menší nákup ze supermarketu přímo domů s tím rozdílem, že poslíčkem není lidská bytost, nýbrž robot. Prvními partnery projektu se stali Tesco a Co-op.

Andy Curtis, vedoucí Starship Technologies v UK, řekl: „Od začátku, před dvěmi lety, když jsme začínali v Milton Keynes působit, jsme zaznamenali obrovský nárůst poptávky. Jsme nadšení z toho jak se služba začala vyvíjet a jak lidé přijali tuto nízkonákladovou a praktickou službu.“

Komerční zahájení využití robotických poslíčků od společnosti Starship Technologies přichází zrovna ve chvíli, kdy jsou doručovací společnosti pod tlakem svých zaměstnanců a spolupracovníků obávajících se z nakažení koronavirem.

Firma tvrdí, že poptávka po jejich autonomních doručovacích robotech prudce stoupá a plánuje expanzi nejen ve Velké Británii, ale také ve Spojených státech. Doposud jejich autonomní roboti dohromady po celém světě doručili přes sto tisíc dodávek a najeli přes půl milionu mil.

Sdílejte mezi přáteli:

Napište komentář