Revolut vs Transferwise. Co je lepší?

Sdílejte mezi přáteli:

Společnosti Transferwise a Revolut jsou na tom s jejich nabídkou služeb celkem podobně. Obě společnosti totiž nabízejí velmi výhodné mezinárodní finanční transakce s měnovými převody mezi jednotlivými měnovými páry. Jak se rozhodnout, a která ze služeb těchto dvou společností je pro vás ta správná?

Obě finanční instituce umí šetřit nemalé peníze na poplatcích za mezinárodní finanční transakce a na rozdílech směnných kurzů mezi jednotlivými světovými měnami. Poplatky a nabídka se však liší, obě mají svoje výhody i nevýhody a o tom se dozvíte v přehledném srovnání služeb. V tomto porovnání poplatků služeb vezmu v potaz jenom osobní účty, které se svými podmínkami liší od těch pro business a to jak od Transferwise tak Revolutu. Srovnání business účtů tedy v tomto shrnutí a porovnání vynechám. Dá se říci, že registrací a získáním účtu u obou společností nic neztratíte, spíše naopak získáte.

TRANSFERWISE

TransferWise

TransferWise nabízí platební kartu a vedení multiměnového účtu. Bez poplatků!
Přejít na TransferWise

 

Transferwise je soukromou společností se sídlem ve Velké Británii, která byla založená v roce 2011. Nabízí služeb převodu peněz z vašeho Transferwise účtu, jehož vedení je zdarma, v téměř jakékoliv měně a na kterýkoliv bankovní účet na světě. K příjímání a odesílání tedy nemusí mít obě strany účet u této společnosti. S Borderless MasterCard bezkontaktní platební kartou můžete využívat benefitů platební karty tak, jak jste zvyklí u svého běžného bankovního zprostředkovatele, a to i všetně možnosti si přidat tuto platební kartu jak do Apple Pay, tak i do Android Pay. Vedení účtu je zdarma.

 

Původním záměrem Transferwisu bylo zjednodušení života lidem pracujícím v zahraničí, aby mohli dostávat plat v jiné měně a z jiné země, díky čemuž jim Transferwise mohl ušetřit peníze spojené s poplatky bank za mezinárodní převody. V současné době má společnost Transferwise kolem 7 milionů uživatelů po celém světě a asi tisíc zaměstnanců. Transferwise zpracuje 4 miliardy liber v transakcích každý měsíc.

 

REVOLUT

Revolut

Revolut nabízí platební kartu, vedení multiměnového účtu a konverze měn. Bez poplatků!
Přejít na Revolut

 

Revolut je soukromá společnost se sídlem ve Velké Británii, založená v roce 2015. Nabízí služeb převodu peněz z vašeho Revolut účtu v téměř jakékoliv měně na kterýkoliv bankovní účet na světě. K příjímání a odesílání tedy nemusí mít obě strany účet u této společnosti. S bezkontaktní platební Revolut MasterCard můžete využívat benefitů platební karty tak, jak jste zvyklí u svého běžného bankovního zprostředkovatele. Revolut navíc nabízí přístup k nákupu kryptoměn apod.

Vedení účtu je zdarma a placené varianty přichází se zajímavými benefity. Benefity placených účtů poskytují přístup ke kryptoměnám, nákupu akcií a komodit a vedení dětských účtů (Zde Revolut ceník). To vše přímo z mobilní aplikace ve vašem mobilu.

Původní zaměření Revolutu bylo usnadnění používání platebních karet cestovatelům do zahraničí, kteří chtějí ušetřit peníze na bankovních poplatcích spojených s cestováním.

Revolut má kolem 8-mi milionu uživatelů a více než 1600 zaměstnanců po celém světě, z toho kolem pětistovky zaměstnanců v Británii.

DOSTUPNOST

Transferwise i Revolut mají napříč starým kontinentem, Evropou, velmi dobrou zákaznickou podporu. Všeobecně Transferwise patří mezi populárnější z hlediska využítí služeb v USA, zatímco Revolut se ve Spojených státech teprve začíná zabydlovat. Na druhou stranu, s Revolutem můžete platit a vybírat hotovost z bankomatů ve 140 světových měnách (Revolut seznam měn pro platby a výběry). Narozdíl od Transferwise, který podporuje “pouhých” 56 měn, ale za to nabízí vedení účtu v již zmíněné USA. Transferwise vám umožní držet peníze “pouze” v 18-ti měnách (Seznam měn Transferwise, které vám umožní mít na účtě). S Revolutem můžete držet peníze ve 31 měnách (Seznam měn Revolut, které vám umožní mít na účtě). Pro běžného člověka nemají zrovna tyto rozdíly nějak zvlášť významný rozdíl.

PŘEVODY PENĚZ

Jak Transferwise tak Revolut jsou svými službami primárně zaměřeny na převody peněz mezi různými měnami a převody z nebo do zahraničí. Obě služby nabízí bezkontaktní platební debetní kartu, s kterou můžete všude platit a můžete vybírat hotovost z bankomatů. Provádění plateb, to jako národní a mezinárodní bezhotovostní platby probíhají rychle a bezproblémově.

Menší komplikace mohou nastat v případě převodu peněz z USA na Revolut dolarový účet vedený u nás v Evropě, kdy vás čeká nemilé překvapení v podobě poplatku za zpracování platby (SWIFT). V tomto případě je nejvýhodnější využít služeb Transferwise, který vám poskytne dolarový účet přímo ve Spojených státech.

OSTATNÍ SLUŽBY

Zatímco je Transferwise zaměřený pouze na platební služby a převody peněz s velmi nízkými poplatky, Revolut nabízí mnohem více! Otázkou však je, jestli možnosti Revolutu osloví více uživatelů.

Vedle účtu zdarma u Revolutu můžete využít služeb jejich dalších dvou placených variant – Premium a Metal. Výhodou placených účtů je výběr hotovosti z bankomatů s vyššími limity (účet zdarma limit výběrů £200/měs.), cestovní pojištění v ceně, letištní salonky, nákup kryptoměn, akcií a komodit, dětské účty, cashback a další. Rozdíly mezi Revolut účtem zdarma Basic a placenými variantami Premium a Metal naleznete v ceníku Revolutu.

LIMITY

Obě služby mají různé limity při používání plateb a převodů, které je dobré znát. U Transferwise záleží, jestli jste zákazníkem v USA nebo v Evropě. Například v Evropě s Transferwise kartou nezaplatíte bezkontaktně více než €/£500 denně (lze ale navýšit až na €/£1000). Kompletní seznam limitů Transferwise pro platby, převody a výběry zdarma na jejich stránkách. Revolut limituje výběry z bankomatů zdarma podle ceníku a limitů Revolut karty. V tomto odkaze zase naleznete limity Revolutu pro převody. V obou případech jsou ale limity velmi dostačující.

CENY PŘEVODŮ

Služby obou společností vznikly za účelem levných převodů a konverzí mezi měnami a oproti běžným bankovním účtům a jejich platebním kartám umí ušetřit slušnou částku peněz. Nabízí totiž nákup a převody měn s aktuální sazbou – Využívají reálný střed směnného kurzu, který mezi sebou využívají banky (tzv. Interbank exchange rate). Většina klasických bank vám převede peníze do zahraničí podle nákupního kurzu jejich ceníku a také, ve většině případech, zaúčtuje konverzní poplatek.

Transferwise nenabízí bezplatné převody. Za každý převod budete muset zaplatit poplatek v závislosti na měnovém páru od 0,2% až do 0,8%. Jejich systém poplatků je docela komplikovaný a přesnou částku vám spočítají na jejich stránkách – Kalkulačka poplatků Transferwise. (Jednoduchá a rychlá kalkulačka pouze pro převod na hlavní stránce Transferwise)

Revolut nabízí převody zdarma pro všechny měnové páry s limitem £5.000 (GBP) a jejich účtem Basic. Po přesažení limitu si účtují 0,5% poplatek za každý další převod. Pokud využíváte placenou variantu účtu Premium nebo Metal, převody nejsou limitované (Ceník Revolut). Navíc, převody o víkendech má Revolut extra zvlášť zpoplatněné za konverzi měn mezi 0,5% až 2% a je jedno, jestli jste držiteli jejich prémiových karet. Více o těchto poplatcích na jejich stránkách – Revolut poplatky. Posílání peněz mimo EU nebo mimo Revolut, například na běžný bankovní účet do Austrálie bude ale s největší pravděpodobností zpoplatněn a to vám Revolut neukáže.

V tomto případě nabízí lepší službu Transferwise, kde se rovnou dozvíte jakou částku příjemce obdrží a také jí garantují – kalkulačka je na hlavní stránce Transferwise.

ZÁVĚR – CO JE LEPŠÍ?

Pro získání nejlepších poplatků a převodů je dobré využívat benefitů obou společností. Jak Transferwise, tak Revolut, obě mají své výhody a nevýhody. Kombinací získáte to nejlepší.

  • Revolut pro nižší převody v běžných měnách
  • Transferwise pro převody exotických měn (například Turecká lira)
  • Transferwise pro převody větších objemů najednou
  • Převody s Revolutem ve všední dny zdarma, zatímco Transferwise má vždy poplatky
  • TransferWise je k dispozici ve více zemích než Revolut
  • TransferWise nabízí webovou aplikaci a mobilní aplikaci, Revolut má pouze mobilní aplikaci
  • Revolut nabízí více funkcí a služeb přes mobilní aplikaci

Tabulka – Rychlý přehled

Revolut (Basic) TransferWise
Měsíční poplatek Žádný Žádný
Platby kartou Zdarma (+0.5% o víkendech při konverzi měn) Zdarma (Počítá se však poplatek za směnu měn)
Výběr z bankomatu Zdarma do £/€200 měsíčně Zdarma do £/€200 měsíčně
Převody Zdarma do £5000 měsíčně Nízký fixní poplatek
Konverze měn Podle Interbank exchange rate Podle Interbank exchange rate
Přejít na Revolut Přejít na TransferWise

Limity pro hotovostní výběry z bankomatů jsou u obou karet stejné. Jestliže tedy plánujete výběry v hotovosti v zahraničí (£/€200+), vyplatí se mít karty obě.

EXTRA TIP: Žijete-li v Británii, doporučuji vaše cestování nakombinovat s otevřením běžného účtu Starling Banky, kde se výběry v hotovosti limitují na štědrých £300 denně, nikoliv pouze na pár set měsíčně – Více o tom na Tip na bankovní účet ve Velké Británii.

Absolutní vítěz všeobecně – není! Absolutní vítěz redakce Bournemouth.cz – Revolut! Obě společnosti nabízí excelentní služby pro mezinárodní převody a multiměnové účty. Pro mě, jakožto většinového cestovatele po Evropě a osobu s britskými příjmy je Revolut výhodnější. Pokud bych ale někdy potřeboval řešit příjmy a převody v USA, na to bych zase používal Transferwise, který mi tam nabídne bankovní číslo účtu s jasným přehledem o poplatku za převod do Evropy.

Napište nám vaše zkušenosti a tipy na mezinárodní převody do komentářů níže.

Sdílejte mezi přáteli:

Napište komentář