Noční expedice na Knowlton Church

Sdílejte mezi přáteli:

Bojíte se rádi? Tak tento výlet je přímo pro vás. Vydejte se s námi na místo opředeném tajemstvím minulosti.

Knowlton Church je jedno z nejstarších a nejvíce atmosférických míst v Dorsetu v jižní Anglii. Ruiny kostela protkané mystickým nádechem střetu náboženských kultur byl postaven Normany ve 12. století s použitím kamenů původní pohanské kruhové stavby, která stála na témže místě a byla tak nahrazena křesťanským kostelem. V roce 2005 byl dokonce jeden původní kus kamene, datující se do doby bronzové (2000 – 3000 BC), týmem studentů proutkaření nalezen a odkryt.

Knowlton Church_Bournemouth.cz

Knowlton Church_Bournemouth.cz

V dnešních dnech se místo zdá osamělé a téměř izolované od okolního světa. Nebylo tomu ale vždy. Do konce 15. století bylo hojně navštěvovaným místem nedaleké vesnice, která byla však zdecimována epidemií Černého moru.

V 18. století se střecha kostela Knowlton Church zhroutila a dny shromaždiště věřících, byly na tomto místě již navždy sečteny.

Nadpřirozeností a paranormálními jevy to na tomto tajmeném místě žije. Tajemnými hlasy se to v blízkosti kostela jenom hemží. Známou se stal také přízrak postavy v černém, který se zjevuje i za dne.

Knowlton Church_Bournemouth.cz

Rekonstrukce místa, jak mohlo místo vypadat v Neolitických dobách

KDE TO JE?

 

Sdílejte mezi přáteli:
Štítky: