Letiště Bournemouth

Sdílejte mezi přáteli:

Cestujte letecky do Evropských destinací na dovolenou a to z mezinárodního letiště, které máme hned za rohem.

 Pro někoho sen, cestovat letecky z místa bydliště a okolí na dovolenou za teplem nebo jen tak na pár dní volna, pro někoho rutinní záležitost. Letiště v Bournemouth sice nenabízí širokou škálu letů po celé Evropě anebo celého světa, nicméně svými, nejenom sezonními lety a to nejen do teplých krajin zaujímá místní obyvatele především díky snadné dostupnosti a samozřejmě krátké vzdálenosti od domova.

Letiště v Bournemouth neleží v okolí centra města, ale díky místnímu autobusovému dopravci Yellow Bus se na letiště jednodušše dopravíte autobusovou linkou B1, která jezdí v časech od sedmé hodiny ranní do sedmé hodiny večerní. Přesné časy linky B1 na letiště z centra Bournemouth zde: B1 Bournemouth – Bournemouth Airport.

V současné době (2017) je letiště využíváno třemi leteckými dopravními společnosti: Thomson, Ryanair a EasyJet.

OBLÍBENÉ DESTINACE

Alicante – Španělsko, Faro – Portugalsko, Kanárské ostrovy, Ibiza, Malta a další (Kompletní nabídka letů na webu letiště zde: A-Z list of destinations)

ZAJÍMAVOSTI
  • Nejdelší let trvá přes čtyři hodiny (Kypr, Phapos)
  • Letiště v Bournemouth (v Hurn) sloužilo do poloviny 40-tých let minulého století jako hlavní letiště transatlantických letů do doby, než se začalo plně využívat letiště Heathrow v Londýně
  • Vlastníkem letiště je Manchester Airport Group, který je druhým největším vlastníkem všech letišť v UK
  • V roce 2008 letiště v Bournemouth zaujmulo třetí místo v hodnocení těch nejlepších na celém světě podle Daily Telegraph Award
KDE TO JE?

 

Sdílejte mezi přáteli: