Hengistbury Head

Sdílejte mezi přáteli:

Objevte krásné prostředí mysu Hengistbury Head s fascinujícím výhledem po okolí Bournemouth a Christchurch v kraji Dorset.

Hegintsbury head - Bournemouth.cz - Balloon Agency

V dalším díle miniprůvodce cestování a objevování Bournemouth a okolí vycestujeme za krásou útesového výběžku Hengistbury Head s nezapomenutelným výhledem po okolí.

KDE TO JE

Hengistbury Head najdete na předměstí Bournemouth v Southbourne, blízko historického městečka Christchurch a a jeho přístavu.

hegintsbury head 4

HISTORIE, SOUČASNOST A ZAJÍMAVOSTI

Hengistbury Head se řadí mezi významná místa archeologických a geologických nalezišť ve Velké Británii dokazující, že tento monument je středem zájmu lidí po více než 12.000 let. Tak, jak známe přírodní monumet dnes, je přičiněno také lidským aktivitám, kdy z kraje 19. století byla velká část monumentu zdevastována těžbou železné rudy. Během několika dekád tak byla ztracena téměř třetina přírodního monumentu, formujícího se po milióny let. Za druhé světové války byla oblast, díky taktickému rozpoložení samotného monumentu, pro veřejnost uzavřena a celá oblast zaminována až do roku 1950.

V květnu roku 1990 bylo místo prohlášeno za chráněnou rezervaci a spadá pod správu Bournemouth Borough Council. Přírodní monument ročně navštíví milión návštěvníků. V prosinci 2013 bylo otevřeno nové eco-friendly “Visitor centre”, ve kterém se dozvíte vše podstatné o historii, geologii a archeologii v oblasti.

Hengistbury Head se řadí mezi významné přírodní rezervace a to díky vzácným druhům, vyskytujícím se jak jen oblasti přírodního monumentu, tak i v celé Velké Británii.

Heginstbury Head - Bournemouth.cz - Balloon Agency

JAK SE TAM DOSTAT?

Kdo má rád procházky, jistě uvítá možnost pěší dostupnosti přírodního monumentu Hengistbury Head z Bournemouth pieru cestou kolem celého pobřeží. Cesta Vám zabere něco kolem dvou hodin.

Nejblíže k místu autobusem, z centra Bournemouth, vás doveze autobus č. 33 dopravní společnosti Yellow Bus (www.bybus.co.uk). Zastávky nejblíže k cílu se jmenují Dalmeny road a Hengistbury road, kdy vám cesta autobusem zabere něco kolem 40 minut a odtud vás nohy donesou do cíle za zhruba dalších třicet minut.

Vlastníci aut to mají nejjednodušší a mohou zamířit k monumentu nejblíže na placené parkoviště.

Sdílejte mezi přáteli: