Doba ledová ve Velké Británii?

Sdílejte mezi přáteli:

Více než jarní počasí, které bylo v očekávání příchodem měsíce března/marca, zachvátilo Bournemouth, Dorset a celou Velkou Británii počasí připomínající spíše zimu ze Sibiře. 

Varování vyslané meteorology se naplnilo. Zpráva o varování napadnutí sněhu do výšky až 20 centimetrů se stává skutečností. V některých částech Spojeného Království se očekávají minima teplotních rekordů zaznamenaných desítky let nazpět s až padesáticentimetrovou nadílkou sněhu. Do pátečního rána se místy mohou objevit smíšené přeháňky a zapříčinit tak zledovatělou vozovku a chodníky. Dávejte proto pozor.

Uzavření škol a pozastavení veřejné dopravy bylo nahlášeno po celém území Velké Británie. Veřejní dopravci doporučují pro aktuální situaci zrušených spojů sledovat jejich sociální média. Letiště v Heathrow zrušilo okolo 200 letů. Gatwick a Luton hlasí také desítky zrušených letů. Pokud se počasí nezlepší, podle očekávání však nikoliv, tak se s největší pravděpodobností nedostanete zítra do práce.

Velmi chladné počasí je zapříčiněno střetnutím polární fronty ze Sibiře, přezdívanou ” Beast from the East ” s bouří Emmou, která se táhne od Atlantiku.

Chladné počasí se nás bude podle meteorologů držet ještě minimálně týden.

 

Sdílejte mezi přáteli: