Brownsea Island

Sdílejte mezi přáteli:

Brownsea Island je největším ostrovem v oblasti kolem Poole, kde si na své přijdou nejen milovníci přírody, ale také rodiny s dětmi.

Na Brownsea Island se nedopravíte jinak, než vlastní soukromou lodí nebo pravidelnými lodními spoji z přístaviště v Poole. Ostrov má pouhých dva a půl kilometru na délku a něco málo přes kilometr na šírku. Je oblíbenou destinací dnes již tradičních skautských táborů, jejichž historie byla započata již z kraje minulého století, kdy Brownsea Island hostil jeden z prvních skautských táborů v historii vůbec.

Brownsea Island, jako rezervace, je součástí National Trust. Trvale zde žijí divoké kachny, divoké husy, několik druhů racků. Ostrov je také překvapivě v sezóně obydlen stěhovavými ptáky až z Afrických končin. Končiny tohoto ostrova jsou také obydleny červenými veverkami, vyskytujícími se pouze na dvou místech v UK a jimž hrozí vyhynutí, díky oblíbeným šedým veverkám, které se hojně vyskytují nejen v centru Bournemouth, ale i po celém okolí. Z dalšího zastoupení skupin Fauny vyskytující se na ostrově poblíž laguny a skupiny rybníčků můžeme jmenovat několik druhů vážek a motýlů. Pokud máte to štěstí, tak můžete za slunného dne spatřit vyhřívající se ješterky.

Velkou zajímavostí je výskyt Hvězdovek trojitých, hub ze skupiny gaestrales typickým svým vzezřením, které se skládají ze tří vrstev a v dešti se typicky rozevírájí do tvaru hvězdy.

VIDEO

KDE TO JE A JAK SE TAM DOSTAT?

Jednoduše se v přístavišti v Poole zastavte na označeném místě Brownsea Island Ferry, kterě je v provozu každý den. Více info zde: http://www.greensladepleasureboats.co.uk/brownsea-island-ferry. Informace o vstupném na Brownsea Island na stránkách National Trust zde: https://www.nationaltrust.org.uk/brownsea-island#Prices. Členové klubu National Trust mají vstup zdarma.

Mějte na paměti zákaz vstupu na ostrov s jízdními koly a psy.

 

Sdílejte mezi přáteli: