Bournemouth Pier – Jak šel čas

Sdílejte mezi přáteli:

Vraťte se s námi v čase a zjistěte více o přeměnách v okolí Bournemouth pieru a jeho historii tak, jak šel čas.

bournemouth_pier_cz

1928

První přístavní molo v Bournemouth bylo vystaveno a dokončeno 2. srpna 1856, které bylo o pár let (v r. 1861) nahrazeno novým, tisíci stopým (cca 300 metrů) dlouhým dřevěným molem, který byl však nahrazen během několika dalších let hned dvakrát. V prvním případě konstrukce nevydržela nápor vychřice (r. 1866) a v tom druhém zase konstrukce nevyhovovala parním plavidlům, díky čemuž byl pier zdemolován a nahrazen dočasnou konstrukcí.

bournemouth_pier_cz

1830

bournemouth_pier_cz

1871

Na konci sedmdesátých let si díky korozi pier vyžádal další investici v hodnotě 1,7 miliónů liber. Stará poškozená konstrukce byla nahrazena novou a z pieru se stalo oblíbené místo odpočinku a zábavy s víceúčelovou halou, show-barem, obchůdky, hernou a kiosky.

bournemouth_pier_cz

1911

bournemouth_pier_cz

1938

Ke konci 20. století se uvažovalo o dalších rekonstrukcích vyžadujících milióny liber. Mimo jiné se přišlo s takovými návrhy, jako například vystavit na čele pieru obrovské kolo, po vzoru ostatních přímořských měst ve Velké Británii. Návrhy však byly smeteny ze stolu.

bournemouth_pier_cz

1970

bournemouth_pier_cz

1982

V roce 2011 bylo radou města Bournemouth rozhodnuto o kompletní změně tváře Bournemouth pieru. I přes silnou kritiku mezinárodní asociace pierů, bylo odklepnuto k přeměně pieru tak, jak ho známe dnes se sportovně založenými atrakcemi. Také silně kritizovaná budova IMAX kina před pierem byla na jaře 2013 demoličně stržena a byl tak znovu umožněn výhled na pobřeží.

bournemouth_pier_cz

2002

bournemouth_pier_cz

2016

Adresa a mapa

Statistika Pieru: Délka – 229 m;  První otevření: v r. 1856;  Vlastník: Bournemouth Borough Council

 

Sdílejte mezi přáteli:
Štítky: