Bournemouth Art Festival 2016

Sdílejte mezi přáteli:

To nejlepší z regionu, UK a celého světa napříč tancem, divadlem, uměním, mluveného slova, literatury i hudby právě začíná.

main

Babí léto v Bournemouth právě zahájilo již šestý ročník Bournemouth art festival “The Arts By The Sea Festival” kombinující více než padesát akcí různého typu a žánru. Od tance, hudby a filmu, po komedie, literaturu nebo například výtvarné umění,  slibuje svému publiku paletu nezapomenutelných dotyků a zážitků.

7 Věcí, které není radno zmeškat na Bournemouth Art Festivalu By The Sea 2016

pochodne-artOdborní pyrotechnici, interaktivní procesí s pochodněmi, Rave Ensemble z devadesátých let a magické přeměny koňů, jsou jen některé z mála aktivit, na které se návšťěvníci Bournemouth Art Festivalu 2016 mohou těšit. Vystoupení bude probíhat po dobu osmi dnů a to od soboty 9. října do soboty 15. října. Festival, který je financován Art Council England (www.artscouncil.org.uk) a Bournemouth Borough Council přislíbí téměř rovnou stovku akcí zahrnující tanec, umělecká představení, klasickou hudbu, divadlo, výtvarné dílny, ale také zábavné aktivity pro celou rodinu. Jedním z vrcholů započatí festivalu bude procházka pyrotechniků s názvem “Walk The Plank” zažehnutím celé oblasti Trianglu, Gardens a Beach front v doprovodu mořského živlu a bláznivých podivínů s pochodněmí v průvodu, který vyvrcholí ve slavné představení těchto odvážlivců s názvem “The Inferno”. Walk The Plank je pořádáno zcela zdarma a již nyní je zcela vyprodáno na volná místa, ale návštěvníci festivalu budou stále schopni si plnohodnotně užít průvod s pochodněmi a to od Trianglu po Sea Front. Mezinárodně uznávaný Compagnie Des Quidams’ přemění koně ve Fier Chveal, čímž celý festival 15. října zcela ukončí. Zde vám přinášíme jen některé z události, které by vám neměli uniknout:

1) Jellish podle Thingumajig

Legie obřích medúz

2) LED Throwies

Rodinná edukativní zábava

led-throw

3) Suddenly Last Summer

Kolekce výtvarné tvorby promujících studentů Bournemouth Arts University 2016

suddenly-bmth-art-grad-2016

4) Luminous Flotilla

Transformace Lower Gardens na flotilu luceren v sobotu 9. října od 6.30 – 24.00

lampiony-gardens

5) German Wheel Workshops podle Acrojou

Výjiměčný akrobatický workshop po dobu celých dvou hodin, který bude bavit navštěvníky ůžasnými akrobatickými čísly na obřím kole 9 -10 října  v časech 11am a 1pm, 2.30pm a 4.30pm

6) The Ball podle Wet Picnic

Popředí oblasti waterfront bude v časech 8pm v pátek 14. října pro svoje představení The Ball absolutně pohlcující společenský zážitek, kdy se i vy návštěvníci festivalu můžete stát nedílnou součástí příběhu živého vstoupení.

mala-morska-vila

7) Zpěv a výkřiky s malou mořskou vílou

61 Milion Postcards, bude v pondělí 10. října promítat Disneyeho klasiku Malá mořská Víla (The Little Mermaid), z většího projektoru a pouštět soundtrack z filmu ze zvukového systému používaného speciálně používaného při pořádání šampionátu F1.

Bournemouth Art Festival By The Sea 2016 skýtá velký eklektický mix umění, literatury, tance, hudby a rodinné zábavy. Letošní program je ostřejší než kdy jindy se svými velkými premiérami a opravdu fantastickými výkony, které nadšence a milovníky umění inspirují stejně jako redakci bournemouth.cz. 

Doplňující informace najdete na oficiálních stránkách www.artsbythesea.co.uk.

 

Sdílejte mezi přáteli: