Blue Pool

Sdílejte mezi přáteli:

Využijte šance uniknutí do přírody, směrem ke Corfe Castle a užijte si pohodový oddech v přírodě, procházkou kolem Blue Pool.

Toto nejen azurově zbarvené jezírko, je vlastně zatopená jáma vykopaná lidmi. Od počátku 17.století do sklonku 1. světové války se zde těžil materiál zásobující okolí jílovým materiálem, používaným k výrobě keramických produktů, jako například talířů, keramických dýmek a čajových šálků.

Od roku 1925 je místo kolem Blue Pool jmenované chráněnou přírodní rezervací, tedy místem a domovem vzácných rostlin a živočichů. Máte-li štěstí, máte možnost zahlédnout nejen veverky a divoké králíky, ale také jezevce nebo zelené ještěrky. Oblast kolem vodní plochy je také bohatá na výskyt několika druhů vážek a v prostředí kolem lesa se vyskytuje velmi vzácný druh jelena.

 

 

Milovníci procházek a přírody jistě ocení pohled na celé jezírko z nedalekého Purbeck Hills na které se jednoduše dostanete po vyznačené zelené trase. Pro rodinné výlety s dětmi se jistě vyplatí následovat méně náročnou trasu označenou červeně. Červenou trasu navíc lemují přilehlé lavičky, které umožňují vychutnat si pohled na měnící se barvy jezírka, tolik typické pro Blue Pool a přírodu kolem.

 

 

KDE TO JE

Vstup do rezervace je zpoplatněn a otevřeno je od dubna do listopadu. Pejskaři jsou vítáni s použitím vodítka. Na místě platí ZÁKAZ KOUPÁNÍ z bezpečnostních důvodů.

Více informací na www.bluepooluk.com

Sdílejte mezi přáteli: