Badbury Rings

Sdílejte mezi přáteli:

Navštivte Badbury Rings ve východním Dorsetu, starověké keltské opevnění, asi půl hodiny autem z Bournemouth.

Badbury rings

Objevte útočiště starověkých Keltů a vychutnejte si překrásný výhled po okolní krajině.

KDE TO JE

Badbury Rings se nachází nedaleko Wimborne a Blandford Forum v Dorset.

HISTORIE A ZAJÍMAVOSTI

Badbury rings 1

Toto starověké opevnění bylo pravděpodobně postaveno a obýváno keltským kmenem Durotriges, které mělo poskytovat ochranu před invazí římských vojsk v období kolem 45. let po Kristu. Legie se v oblasti zdržovali až do 4. století našeho letopočtu. Dle některých pramenů se doba výstavby datuje už někdy v období doby Bronzové (2200BC – 80BC).

Samotný útvar se skládá ze třech soustředných kruhových příkopů, které ochraňovali a poskytovali útočiště zevnitř svým obyvatelům. Hrany příkopů ve svých dobách dosahovali výšky až patnácti metrů. Svoji impozantností si vás starodávné opevnění přesto získá i dnes, po více než dvou tisících letech působení eroze a vnějších vlivů. Samotný výhled po okolí vám může připomenout rodnou domovinu.

Oblast patří také mezi jedny z možných míst, kde proslulý král Artuš vyhrál známou bitvu proti nájezdům Anglosasů v první polovině prvního století. Svoji historií se také z hlediska archelogie jedná o velmi významné místo.

Badbury Rings je součástí Kingston Lacy estate spadající pod správu památek a přírodního bohatství National Trust.

Badbury rings 2

JAK SE TAM DOSTAT?

Na toto místo vás bohužel žádný autobus ani vlak nedoveze. Nicméně je možné se dopravit autobusem společnosti Morebus (www.morebus.co.uk) do Wimborne, odkud to potrvá pěšky dalších zhruba 90 minut. Jedna z variant je využít taxi z Wimborne na Badbury Rings.

Z Bournemouth vám cestu usnadní autobus č. 13 (více zde), kterým dorazíte do Wimborne a cesta trvá něco málo přes hodinu. Z Poole máte na výběr z autobusů č.3 a 4 (více zde), doba cestování cca. 30 minut. Nejvhodnější výběr a cena dopravy z Bournemouth či Poole vychází na £8,50/osoba (Zóna C, více zde), jako celodenní jízdenka, která vám umožní zastavit kdykoliv a kdekoliv na předem neplánované zastávce celé sítě autobusových zastávek společnosti Morebus.

Vlastníkům aut přijde vhod neplacené parkoviště přímo u starobylé památky.

Sdílejte mezi přáteli: