50% sleva v restauracích v UK

Sdílejte mezi přáteli:

Pomoc restauracím od britské vlády v podobě 50% slevy pro návštěvníky restaurací v měsíci srpnu (augustu).

Ministr financí Spojeného Království Rishi Sunak už zkraje tohoto měsíce nastínil informace k opatření, které má pomoci britskému pohostinství po ukončení příkazu uzavření z obav nákazy koronaviru a ochránit tak pracovní pozice. Jedná se tak o další pomoc v plánu pro znovuoživení britské ekonomiky, kterou odstartovala již v polovině července (júla) redukce VAT (daň z přidané hodnoty) z 20% na 5% do 12.1.2021 v cestovním ruchu a v pohostinství (GOV.UK – VAT: reduced rate for hospitality…).

„Dnes mohu oznámit, že v srpnu dáme každému v zemi slevu „Eat Out to Help Out – Rishi Sunak “.

Eat Out to Help Out – Jak to funguje?

Padesátiprocentní sleva v restauracích bude automaticky poskytnuta všem na jídlo a nealkoholické nápoje v těch restauracích a podnikách v pohostinství, které se do programu Eat Out to Help Out přihlásili.

Sleva za útratu bude zákazníkům odečtena při placení a bude platit od 3.8. do 31.8. ve dnech pondělí, úterý a středa s maximální slevou £10 na osobu, včetně dětí. Kromě uvedeného, není sleva nikterak limitována. 50% slevu můžete využít kolikrát budete chtít, přičemž nezáleží na počtu hostů v podniku, ani na minimální útratě. V praxi to bude znamenat, že například v Costa Coffee zaplatíte za svou oblíbenou kávu o polovinu méně. Podmínkou je stále samozřejmě konzumace nápojů a pokrmů uvnitř provozovny.

Ztrátu podniku za uplatněnou slevu proplatí vláda zpětně. Jedná se o vůbec první takovou pomoc britské vlády v historii. (Registrace do Eat Out to Help Out Scheme)

Kde uplatnit slevu

Seznam restaurací se sítí provozoven po celé Velké Británii, které se do programu zapojili: Chain restaurants and large businesses registered for the scheme.

Sdílejte mezi přáteli: